Responsive image


Bolyai Természettudományi Csapatverseny

Feltöltve: 2018-03-08 14:50:08

                                                                                                                                            

” Az összedolgozás képessége az egyik legnagyobb érték az életben” 

Bolyai Természettudományi Csapatverseny

HUNNIA –ÉSZAK (Borsod-Abaúj-Zemplén, Nógrád, Heves, Hajdú-Bihar, Szabolcs-Szatmár-Bereg megye)

 

Iskolánk ötödik éve szervezi a verseny körzeti fordulóját. Az idén harminchét a körzetben évfolyamonként átlagban nyolcvan csapat mérte össze tudását.  A versenyen sokféle ismerettel kell rendelkeznie a csapatoknak, hiszen a kisebbeknek természetismeretből a hetedik és nyolcadikosoknak kémiából, biológiából, földrajzból és fizikából állítanak össze furfangos, összetett feladatokat. Iskolánk tanulói az idei tanévben óriási sikerrel szerepeltek hiszen, minden évfolyamon van díjazott csapatunk a harmadik évfolyamon kettő is. A Negyedikeseink képviselhetik iskolánkat és a Hunnia- Észak körzetet az országos döntőn.

 

3. osztályosok  III. helyezett   KÖRNY-ÉSZEK csapata:

Molnár Vencel, Molnár Simon Tamás, Tóth Kevin, Vékony Dominik

felkészítő nevelő: Gyüre Imréné

 

3. osztályosok V. helyezett   KÖR(MESTEREK) csapata:

Arany Zoltán, Villás Enikő, Takács Tibor, Újfaludi Dániel

felkészítő nevelő: Gyüre Imréné



4. osztályosok I. helyezett   Ö(OKOSOK)  csapata:     

 Gáti Máté, Gál Imre, Tóth Janka, Orbán Szabina 

felkészítő nevelő: Kiss Irma

 

5. osztályosok  VI. helyezett  BÖLCS BAGLYOK csapata:

Kiss Lorena, Varga Kinga, Kovács Zsombor, Tóth Ádám

felkészítő nevelő: Loósné Nagy Ilona

 

6. osztályosok  V. helyezett  „CSUDACSAPAT” csapata:

Jakab Dorina, Nyulas Eleonóra, Szabó Attila, Porkoláb Ákos

felkészítő nevelő: Loósné Nagy Ilona


7. osztályosok  IV. helyezett  „NYERŐCSAPAT” csapata:

Bíró Sára, Máté Zsófia, Csizmadia Bodza Réka, Szabó Bulcsú

felkészítő nevelők: Loósné Nagy Ilona, Katonáné Molnár Mária, Nagy Csongor

 

8. osztályosok  III. helyezett  „ TUDUNK VALAMIT ” csapata:

Csóré Andrea, Mester Tamás, Rácz Bence, Szabó Gábor Károly

felkészítő nevelők: Loósné Nagy Ilona, Katonáné Molnár Mária, Kiss Béla, Kurczina Csabáné Szmerek Gabriella, Buka Imréné

A győztesek

A csapatok…

A díjazott ötödikesek

 

A legjobb hatodikosok

 

A hetedikes csapatunk

 

A nyolcadikosok

 

A díjazott harmadikosok

 

A díjazott harmadikosok

 

Az országos döntős 4. osztályos csapat

Fotók: Magánarchívum

 

A versenyen eredményesen szerepeltek még:

 

9. hely

Kalandorok

Derecskei Bocskai István Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola
Derecske

Schvarzkopf Lujza Hanna
Mászlai Ferenc Donátó
Simon Petra
Tivadar Lilien Ágnes

 Felkészítő nevelő: Homoki Barnabásné

 

76. hely

Eszes Ellák

Derecskei Bocskai István Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola
Derecske

Bene Petra Zsuzsanna
Nagy Gergely Csanád
Cseh Benadett Viktória
Máté Sára

13. hely

Könyv@-ok

Derecskei Bocskai István Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola
Derecske

Balogh Vivien
Rácz Kristóf
Kiss Patrik
Horváth Nikolett

33. hely

Ravaszrókák

Derecskei Bocskai István Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola
Derecske

Asztalos Ádám
Pataki Bálint
Hegyesi Blanka
Turányi András

36. hely

Velük is számolni kell

Derecskei Bocskai István Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola
Derecske

Kiss Míra Kata
Mászlai Amanda
Hegedüs Gergő
Kiss Zsolt Sándor

38. hely

Dihidrogén-monoxid

Derecskei Bocskai István Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola
Derecske

Katona Ákos
Jenei Zsófia
Bészéll Tibor
Szilágyi Sándor

 

A csapatok felkészítői a felső tagozaton: Loósné Nagy Ilona, Kurczina Csabáné Szmerek Gabriella, Karácsonyné Újhelyi Andrea, Buka Imréné, Katonáné Molnár Mária, Kiss Béla, Nagy Csongor, Lukács József, Fogarasiné Tamási Piroska.

A verseny jövőre is megrendezésre kerül, reméljük, a hagyomány folytatódik.

Fogarasiné Tamási Piroska

                  


Ajánló













Ajánlatunk

Responsive image

Facebook